Sağlık

Böbrek Hastalığına Hangi Bölüm Bakar?

Sindirim ve boşaltım sistemi içerisinde yer alan böbrekler, dış etkilerden en kolay etkilenen organlarımızdan birisidir. İnsanlar bulundukları ortama dikkat etmediğinden dolayı çok sayıda kişinin böbrek sorunu ile mücadele etmek zorunda kaldığı biliniyor. Sizlerinde böbrekleriniz ile alakalı sıkıntılarınız varsa hastaneye gidip tedavi olmak istiyorsanız eminiz hangi bölümden randevu almanız gerektiğini merak ediyorsunuzdur. Sizin gibi çok sayıda kişi olduğundan dolayı sizlere böbrek hastalığına hastanede hangi bölüm bakar konusunda bilgi vereceğiz.

 

Soru: Böbrek hastalığı hangi bölüme girer? Uzun zamandan beri böbrek ağrısıyla mücadele etmekteyim. İlk zamanlar pek umursamadım fakat şuan böbrek ağrılarım çekilmez bir hal almış durumda. Hastanelerin online servislerinden randevu alacam fakat hangi bölümün böbrek hastalığına baktığını bilmiyorum. Bu konuda yardımcı olursanız çok memnun olurum.

 

Cevap: Sayın takipçimiz öncelikle geçmiş olsun. Böbrek hastalıklarına NEFROLOJİ bölümleri bakmaktadır. Hastanelerin online servislerinden NEFROLOJİ bölümüne randevu alarak muayene olabilirsiniz. Böbrek hastalıkları ihmal edilmemelidir. Genelde böbrek ağrılarının baş nedeni böbrekte oluşan taşlardır. En kısa zaman içerisinde iyileşmenizi ve sağlıklı uzun bir yaşam geçirmenizi temenni ederiz.

 

Yukarıda da belirttiğimiz gibi böbrekler insan bedeninde yer alan en narin organlardan birisidir. Böbreklerde meydana gelen sorunlar genelde şiddetli ağrıların oluşmasına neden olduğundan hastalık süreci bir hayli sıkıntılı geçer. Aşırı ağrılı böbrek sorunları ile mücadele etmemek için özellikle gün içerisinde bol miktarda su tüketmeye özen gösterin.

Limon

Merhaba ben limon : ) Sizler için en çok merak edilen konuları ele alıp makaleler hazırlıyorum. Blogumu takip etmeyenin ağzı hep ekşi kalsın : )

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu